24 czerwca 2017 18:11 | Aktualności

Apel podsumowujący rok szkolny 2016/2017.

22 czerwca odbył się ostatni apel, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów i nauczycieli. Apel poprowadziła wicedyrektor Renata Balcarek, która przedstawiła wszystkim na ogromnym plakacie "Drogę do dorosłego życia." Początkiem były narodziny, następnie pobyt w przedszkolu, gdzie dzieci nauczyły się razem bawić, rozmawiać i rozwiązywać konflikty. Kolejnym etapem była szkoła podstawowa, w której uczniowie zaczęli pogłębiać swoją wiedzę z różnych przedmiotów, uczyć się szacunku do siebie nawzajem i do dorosłych, respektować ogólnie przyjęte zasady. W drodze do dorosłego życia pomagają rodzice, nauczyciele i przyjaciele. Aby osiągnąć swoje marzenia trzeba wytrwale i mozolnie pracować każdego dnia, a przede wszystkim istotne są chęci, aby dotrzeć do upragnionego celu. W tym roku szkolnym spora ilość uczniów wzięła udział w konkursach o różnym szczeblu z takich przedmiotów, jak: język polski, język angielski, matematyka, przyroda, plastyka, muzyka, religia, wychowanie fizyczne. W trakcie apelu nagrodzono tych uczniów gromkimi brawami i okrzykami "BRAWO WY!" i "BRAWO MY!" Na koniec o swoim prestiżowym sukcesie opowiedział uczeń z klasy IIIb - Paweł Nawrocki. Już w tak młodym wieku osiągnął bardzo wiele. Nasz kolega został najmłodszym finalistą Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych i opowiedział o swoim doświadczeniu z pracą na sorobanie czyli japońskim liczydle. Paweł uświadomił wszystkim, że w bardzo młodym wieku można wiele osiągnąć i już coś pozostawić na szlaku swojej drogi do dorosłego życia. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom chęci udziału w wielu konkursach oraz zdobytych lokat!

Zdjęcia: